Staviate váš vysnívaný dom? Na čo by ste nemali zabudnúť pri interiérovom dizajne

Staviate váš vysnívaný dom? Na čo by ste nemali zabudnúť pri interiérovom dizajne

    • Zdieľaj:
  • 0

Stavba rodinného domu je riadna makačka, pri ktorej musíte myslieť na milión veci, naplánovať ich do posledného detailu a ešte samozrejme aj zrealizovať. Okrem časovej náročnosti je obdobie výstavby domu aj finančne neľahké a niektoré veci si jednoducho bežný človek nemôže dovoliť. Ak vám rozpočet nedovoľuje využiť služby interiérového dizajnéra, prinášame vám tri základné tipy, ktoré sú alfou a omegou každého zariaďovania a určite ich oceníte.

Jednoduchosť

Aj keď je to klišé, aj pri stavbe a zariaďovaní interiéru platí heslo „V jednoduchosti je krása“. Ak si nie ste istý svojim estetickým cítením, siahnite radšej po osvedčených prírodných materiáloch a neutrálnych farebných kombináciách. Pri neutíchajúcej chuti na farebnú smršť, sa radšej vybláznite na doplnkoch ako sú závesy, vankúše, či koberce. Avšak pri výbere podlahy, kuchynskej linky, dverí a samotnej maľovky zachovajte striedmosť. To sú veci, ktoré nevymeníte jednou návštevou v žlto-modrom obchode :-)

Farby a štýl

Ak je to možné, definujte si jasne vopred farebnú škálu a štýl, ktorým sa chcete uberať. Chcete super moderný dom s veľkými lesklými plochami v zemitých farbách? Alebo naopak vám srdce piští po vintage príbytku s množstvom políc, obrazov a dekorácií? Či už sa rozhodnete pre 50 odtieňov industriálnej sivej, alebo pre obľúbenú čiernobielu kombináciu, snažte sa držať nastavenej farebnosti. A držte sa jej vždy. Aj keď uvidíte v e-shope tú rozkošnú červenú taburetku v akcii. Ak nezapadá štýlom a farebnosťou do vášho príbytku, ani to neskúšajte.

Pozri aj: Jete bezpečné potraviny? Na pravidlo piatich sekúnd zabudnite!

Ide o detaily

Pri ladení interiéru ide naozaj o detaily. Pozornosť by ste mali opäť raz venovať najmä tým veciam, ktoré nebudete meniť každý týždeň a preto je dôležité aby boli navzájom prepojené farebne i štýlom. Nezabudnite preto zladiť okenné kľučkykľučky na dvere, spolu s úchytkami na nábytok. Na trhu je viacero predajcov, ktorý ponúkajú kľučky na okná a dverné kľučky v hotových sériách a nevytrápia vás kombinovaním vo vlastnej réžii. Ide síce o maličkosti, avšak s pôsobivým efektom.

BONUS: Upratujte!

Chápeme, že to neznie úplne lákavo, ale je to v konečnom dôsledku to najdôležitejšie. Darmo budete mať dokonale vyladenú modernú kuchynskú linku, keď na nej bude tona špinavého riadu a omrvinky z večere z minulej stredy. Ani dizajnovou kúpeľňou neohúrite, ak si návšteva z nej odnesie vaše vlasy na ponožkách. Udržujte svoj domov v čistote a on sa vám za to odvďačí vašou absolútnou spokojnosťou a každodenným dobrý pocitom.

Zaujme ťa aj: Ako vyprať biele ponožky, aby boli vždy ako nové? Máme TOP rady!


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní