Kam schovať peniaze? Máte doma tajnú skrýšu? Ak NIE, vytvorte si ju!

Kam schovať peniaze? Máte doma tajnú skrýšu? Ak NIE, vytvorte si ju!
  • 21.12.2022
  • Lenka Biba Slovak

Častokrát sa stáva, že máme k dispozícii hotovosť, ktorú si doma chceme nechať ako zálohu alebo ako sa hovorí - „pre každý prípad". Dnes síce vieme, že pod vplyvom inflácie už príliš veľa peňazí stráca svoju hodnotu, ak ich máme uložené niekde doma alebo v banke, preto odporúčania odborníkov smerujú iba k jednej veci – investovať.

Ale nie každý je fanúšikom investičných produktov alebo bánk. Niektorí z nás jednoducho stále majú svoje peniaze uložené doma.

Máte však vo svojej domácnosti vytvorené nejaké tajné a hlavne bezpečné miesto, kam si peniaze schovávate pre prípad, že ich náhle budete potrebovať? Pokiaľ ste odpovedali nie, tak v tom prípade vám prinášame niekoľko užitočných tipov, ako doma veľmi šikovne schovať svoje peniaze na horšie časy.

Miesto pre peniaze, šperky a cennosti

Pokiaľ máte aj vy doma svoje šperky odložené v šperkovnici v spálni a peniaze napríklad v zásuvke pri vchodových dverách, možno je ten pravý čas na to, aby ste pre tieto cennosti našli oveľa vhodnejšie miesto. Pretože nielen na cestách, ale aj doma by ste mali myslieť na to, ako ochrániť svoje úspory a vzácnosti.

Odporúčame: Tipy na originálne balenie darčekov

Pokladnička alebo skriňa?

Slováci sú tradicionalisti v tom, kam si ukrývajú doma svoju finančnú hotovosť. „Klasikou" zostáva stará dobrá pokladnička s jednoduchým prístupom k jej obsahu, ako aj finančná hotovosť v obálke, ktorá je ukrytá v skrini na poličke pod oblečením.

Najlepšie úkryty predovšetkým pre finančnú hotovosť sú však také, ktoré sú síce na prvý pohľad viditeľné, ale nikomu by nenapadlo, že by tam mohli byť ukryté práve peniaze alebo iné cennosti či šperky.

Domáci trezor na peniaze

Niekto si trezor spája iba s hotelovou izbou, ale domáci trezor na peniaze či iné cennosti môže byť naozaj správne riešenie.

Dnes už možno na trhu dostať rôzne varianty a veľkosti, ktoré môžete jednoducho schovať priamo do skrine, šatníka či do úložných priestorov vo vašej domácej pracovni.

Domáce trezory sú cenovo dostupné a nad touto možnosťou sa oplatí porozmýšľať.

DIY úkryty na peniaze a cennosti

Ste kreatívni a domáce trezory na peniaze nie sú nič pre vás? Tak v tom prípade máme niekoľko tipov, ako môžete šikovne využiť jednotlivé časti vášho domu ako domáci úkryt na peniaze, šperky či iné cennosti a dokumenty, ako napríklad:

  • fotoalbumy – skryjú najskôr peniaze a až potom fotografie,
  • obrazy,
  • knihy,
  • úložné priestory v častiach nábytku,
  • kvetináče s umelými kvetmi.

Neprehliadnite: Domáca pracovňa: 5 skvelých tipov, ako ju funkčne zariadiť!

Na vaše skrýše však nezabudnite!

Pokiaľ sa rozhodnete nájsť si doma miesto, kam si odložíte peniaze alebo iné cennosti, dôležité je na to miesto nezabudnúť!

Vyberajte preto pokojne a sústredene, pretože práve pod tlakom a v strese sa stáva, že na tie najdôležitejšie momenty zabúdame.

A práve v prípade finančnej hotovosti by to bolo veľmi nepraktické a nepríjemné. Pretože, ak potrebujeme siahnuť do našich „tajných" úspor, tak spravidla to musí byť hneď a bez čakania.

Odporúčame aj: Papier na pečenie: 12 skvelých spôsobov, ako ho využiť aj inak!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní