DIY Vianočné dekorácie: Zvládnete ich vyrobiť jednoducho sami!

DIY Vianočné dekorácie: Zvládnete ich vyrobiť jednoducho sami!
  • 30.11.2022
  • Lenka Biba Slovak

Keď sa už tento rok chystáte zdobiť váš slávnostný vianočný stromček alebo iba pokukujete po miestach, kde by sa krásne vynímali vianočné dekorácie, pravdepodobne použijete tie „osvedčené" ozdoby, ktoré používate rok čo rok. Nepochybne sa spájajú aj s vašimi spomienkami na Vianoce z minulých rokov, ktoré sú na nezaplatenie.

My si však myslíme, že DIY vianočné ozdoby – teda tie, ktoré si vyrobíte sami, môžu byť rovnako zmysluplné a rovnako prenádherné! A to najmä vtedy, ak môžete výrobu ručne vyrábaných ozdôb premeniť na zábavnú a spoločnú vianočnú aktivitu, pri ktorej sa zabaví celá vaša rodina.

Či už máte sviatočnú náladu a neviete sa dočkať, kedy sa pustíte do práce, alebo čakáte s výrobou vianočných dekorácií až kým si nevyberiete váš vianočný stromček, nikdy nie je neskoro začať premýšľať o tom, aké domáce vianočné ozdoby chcete túto sezónu vytvoriť a použiť, aby ste si skrášlili a zútulnili váš domov.

Vianočné dekorácie vyrobené doma

Aby sme vám pomohli s inšpiráciou, máme pre vás niekoľko tipov na vianočné dekorácie, ktoré sú obľúbené a ľahko si ich vytvoríte aj doma. Výroba vianočných ozdôb z upečených a ozdobených medovníkov je super zábavná a deti sa budú veľmi tešiť, keď vám budú pri tom aj pomáhať.

S vlastnými vianočnými ozdobami a možnosťami, z ktorých si môžete vybrať, určite nájdete niečo, čo vyhovuje vášmu vkusu. Možnosti sú naozaj neobmedzené, či už použijete napríklad prírodné materiály nazbierané v lese, imelo, drevo, jutové špagáty, sušené ovocie, ochucovadlá z kuchyne ako škorica, klinčeky či badián, alebo klasické vianočné gule, ktoré už nebudete potrebovať – toto všetko a aj veľa ďalšieho vám môže poslúžiť k tomu, aby ste si sami vyrobili originálne vlastné vianočné dekorácie.

Tie potom môžete umiestniť prakticky kdekoľvek – či už ako vianočné ozdoby na stromček alebo ako vianočné dekorácie na stôl, na dvere či na poličky do detských izieb.

Odporúčame: DIY adventný kalendár pre ženy, mužov i deti a extra tip pre páry!

Vianočné ozdoby

Keďže aj vianočné ozdoby v dnešnej dobe zvyknú podliehať trendom, nie je ničím výnimočným, ak ich rok čo rok obmieňame. Prípadne si nechávame nadčasové kúsky či tie, ktoré sme zdedili od rodičov a starých rodičov a pripomínajú nám naše detstvo. Veríme, že práve tieto ozdoby a gule majú na vašom stromčeku svoje čestné miesto.

Ak aj doma máte „staré" gule, určite ich nevyhadzujte! Môžete ich veľmi jednoducho použiť ako dekoráciu spolu s drevenými ozdobami, inštalovať ich ako vianočný obraz do rámčeka alebo ich jednoducho poukladať do misy či na podnos spolu so sviečkami.

Ak si ale chcete netradičné vianočné gule aj vyrobiť, vyskúšajte to s obyčajným jutovým špagátom! Ten jednoducho obmotávajte na nafúknutý balónik, poriadne zalakujte lakom na vlasy a balónik nakoniec prasknite a vytiahnite. Ostane vám v ruke originálna vianočná ozdoba, ktorú jednoducho už iba skrášlite stužkou s vianočným motívom.

Neprehliadnite: DIY sviečky, ktoré rozvoňajú domácnosť: Čo na výrobu použiť?

vianočné ozdoby

Zdroj: pinterest.com/OneLittleProject, pinterest.com/Éco-Peinture, pinterest.com/TheHappyHousie

Klasikou je sušené ovocie

Ak u vás doma vládne akákoľvek farba vašich vianočných dekorácií, ku všetkému sa bude zaručene hodiť sušené ovocie. To je nesmrteľnou klasikou najmä v období Vianoc. Originálne využitie usušených pomarančov či citrónov podčiarkne ich krásna a prenikavá vôňa, ktorá sa bude šíriť celým domom či bytom.

Takto pripravené ovocie môžete jednoducho buď zavesiť na stromček ako vianočnú ozdobu, alebo jednoducho na ihličie vo váze či ako súčasť adventných a vianočných vencov či už na stôl alebo na dvere.

Efektne bude pôsobiť aj to, keď do väčšej sklenenej nádoby poukladáte vetvičky ihličia, imela, sušeného ovocia a napríklad celej škorice. Ak to všetko dozdobíte napríklad slamenými ozdobami alebo malými vianočnými guľami v neutrálnych farbách, razom a veľmi jednoducho si vytvoríte krásnu, voňavú a originálnu vianočnú ozdobu.

Odporúčame aj: Ako využiť (recyklovať) zaváraninové poháre?

diy vianočné dekorácie

Zdroj: pinterest.com/FromNanteswithLove, pinterest.com/MonJardinMaMaison, pinterest.com/closeronline.co.uk

Nezabudnite na maličkosti a detaily!

Ako to už býva zvykom, krása spočíva v detailoch. A preto nepodceňujte na vašich vianočných dekoráciách žiadny detail a žiadnu „maličkosť", pretože práve tento kúsok môže určiť charakter a vianočnú náladu vašej doma vyrobenej dekorácií.

Zvážte správnu voľbu:

  • farieb,
  • materiálov,
  • veľkosti dekorácie,
  • jej umiestnenia,
  • aj to, ako dlho chcete, aby vám robila radosť.

A práve preto vám prinášame niekoľko ďalších inšpirácií, ako môže vyzerať aj vaša nová „domáca" vianočná dekorácie. Nech sa páči, nechajte sa inšpirovať.

Tip pre vás: Poznáte bežné veci do domácnosti a ich alternatívne využitie?

vianočná výzdoba

Zdroj: pinterest.com/hubpages.com

vianočná dekorácia

Zdroj: pinterest.com/re-fabbed.com

vianočný stromček

Zdroj: pinterest.com/livingthefairylife.com

vianočný veniec

Zdroj: pinterest.com/byshnordic.com

vianočné dekorácie medovníky

Zdroj: pinterest.com/sincerelymariedesigns.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Andrea Szabová 01.12.22 08:54

AS
karma
-1.00

Krásne inšpirácie, rada tvorím odkedy mám dcérku (6) aspoň sa pri tom zabavíme a zlepšuje si zručnosti :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní